Quote Originally Posted by dronology View Post
Cred că în asemenea situații ar fi trebuit să apelezi la un adult și la autorități, să le ceri sprijinul.
Cand esti deja adult, singurul adult la care trebuie sa apelezi, cred ca se cheama psiholog. Sau accepti ca esti diferit si incerci sa te integrezi in grupurile din care doresti sa faci parte. Daca toti respecta regulile dar tu nu, atunci nu pot sa spun decat ca de vina nu sunt forumurile/grupurile respective. Da, sunt multi toxici (peste tot), dar pt. asta exista in general functii de ignore, block, etc. Eu de exp. de cele mai multe ori renunt in a ma mai contra cu Khan, pentru ca am realizat ca nu are sens (pentru mine cel putin). Iar mie imi place sa cred ca din orice discutie (chiar si in contradictoriu), rezulta ceva bun. In cazul de fata, fiind un forum, ar trebui ca discutia noastra sa ajute si pe altcineva. Cand realizezi ca singurul om care beneficiaza de pe urma acestor discutii este doar Khan (caruia probabil ii place sa isi asculte doar propriile expuneri), atunci te opresti si mai bine te apuci sa faci ceva care sa aiba mai mult sens.

E clar, fiecare om este diferit... unii sunt mai speciali... dar important e sa nu ajungem la jigniri, amenintari, etc. Noi incercam, suntem doar o mana de oameni care incercam sa tinem totul cat mai curat posibil, fara a avea vreun motiv ascuns, fara sa fim platiti sau sa avem vreo afinitate politica. Daca si reusim, asta e altceva. La final, voi sunteti cei care ne judecati si care decideti daca e OK comunitatea sau nu. Iar daca va deranjeaza (asa cum a spus si Khan), e o metoda foarte simpla de a scapa de deranj: just quit posting on CG. Is that simple. Noi sper sa mai ramanem pe-aici ceva vreme, asa ca oricand va razganditi, sper sa ne gasiti tot aici...