Quote Originally Posted by Srachi View Post
Nu m-am aruncat nici să-mi iau PS5 fiindcă inca chiar nu merita, ce sa joc pe noua consola, jocuri de PS4 in 60fps vs 30fps?
Pentru mine chiar merita un PS5 in momentul de fata. Ce jocuri a avut PS4 la lansare, Killzone si Infamous?
As da oricand acele 2 jocuri pe Demon Souls Remake si Spiderman MM, ca sa nu mai spun ca acel joc gratuit de PS5 (Astro Playroom) este atat de fun si de bine facut incat as fi platit oricand 40$ ca sa-l cumpar ca si joc standalone.

Adaugam apoi toate jocurile enhanced la 60fps care este un pas absolut colosal fata de 30 fps si feeling-ul de a te juca pe PS5, in special datorita controlerului DualSense.
Mie mi s-a parut o experienta atat de cool in Astro incat am imprumutat Call of Duty BOCW de la un prieten si am jucat cap coada campania pe PS5. It's that game changer.

In modul, eu chiar cred ca merita luat un PS5 atata timp cat il iei la pretul corect, ca altfel n-ar mai avea threadul asta 10K de vizitatori zilnic.
Referitor la jocuri, sunt total de acord ca 400 RON este un pret prohibitiv in momentul de fata.