Quote Originally Posted by Erines View Post
Eu asa am avut o problema cu un user de pe aici de pe forum care s-a oferit prin decembrie sa-mi dea prioritatea lui de la Altex si in fine ma sunase acum cateva zile sa-mi spuna ca l-au sunat si ca o sa urmeze sa ii dea link-ul si dupa o zi cam asa imi trimite link-ul cu plata consolei insa nici nu a vorbit cu cei de la Altex sa modifice adresa (chipurile ca ei i-au zis sa plateasca mai intai si dupa sa puna alta adresa); cu totul ca mi se parea normal ca eu sa iau legatura cu ei in ceea ce priveste datele mele de livrare si tot pt ca mi-a dat prioritatea pana la urma... si ma tragea tot pe mine la raspundere ca trebuia sa ii aduc aminte sa ii sune pe aia si ca eu sunt de vina pt toata treaba. Proasta eram sa platesc consola si sa mai vina si la adresa lui.
So be careful si aveti rabdare mai bine decat sa va bagati cu dubiosi.
E usor sa-l scoti pe altul vinovat cand tu te comporti ca un copil rasfatat care nu mai primeste ce vrea.
Da, eu sunt acel user si chiar am avut intentia pana intr-un punct.
Hai s-o zicem de fapt cum a fost treaba.Ti-am dat mesaj dupa ce m-au sunat si ti-am zis ca am intrebat de schimbarea adresei si mi s-a spus ca pot schimba dupa achitare. Nu ai avut nimic de reprosat si a ramas ca ne auzim dupa ce primesc mail-ul de la ei. In ziua in care l-am primit ti-am trimis acel link si ai inceput sa spui ca nu ai incredere si ca am avut toata ziua la dispozitie sa sun si sa schimb adresa si ca nu crezi ca acel link expira in 24h.
Cu toate ca intentia mea a fost buna asta nu inseamna ca sunt si dispus sa stau zeci de minute in asteptare la call center la altex sa le explic cum ca persoana careia vreau sa ii dau prioritatea mea nu are incredere in mine si trebuie sa schimbe adresa inaintea platii(ca si cum lor le pasa de asa ceva) asa ca am ales sa dau prioritatea altcuiva si pentru asta tot eu sunt ala dubios. Masoara-ti cuvintele alta data. O zi buna