Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
Iar teoria cu ce jucăm? Personal eu am ce juca pe PS5 sa ma tina 6-7 luni de acum încolo.
Nu e teorie, e axioma. Diferenta dintre PS4 Pro si PS5 nu justifica disperarea de care dau dovada oamenii aici, cu atat mai mult plata a 1000 de lei in plus pentru a avea consola mai repede. Nu ai ce juca pe PS5 in afara de Demon's Souls.

Ne-am jucat 7 ani pe PS4 in FHD la 30FPS, si acum toata lumea a luat-o razna pentru ca nu poate astepta cateva luni ca sa joace fix aceleasi jocuri in 4K 60FPS. Daca tu chiar crezi ca oamenii vor PS5 pentru ca "au ce juca", inseamna ca esti nerealist. Cine a platit bani grei bisnitarilor nu a facut-o pentru ca nu avea ce juca pe PS4, si nici pentru alea 30 de cadre in plus, ci pentru ca e dependent emotional de satisfactia pe care o avem atunci cand obtinem ceva ce pare greu de obtinut.

Va marturisesc ca am vazut o diferenta mai mare cand am trecut de la televizor submediocru la OLED cu aceeasi consola, decat am vazut la un prieten diferenta de la PS4 Pro la PS5. Stiu ca e in natura umana sa contrazici ceea ce se opune convingerilor tale, dar asta e adevarul. Ai fix un singur joc de jucat pe PS5 in momentul de fata.