Quote Originally Posted by mladin86 View Post
Ai sute poate mii de “constructii “ cu care sa te mandresti ca esti roman . Esti intr o mare eroare , imi pare rau sa te anunt. Castelul Peles ar fi favoritul meu aici si Cazinoul din Constanta imi place in mod deosebit si sper sa apuc sa l vad reabilitat odata ) ai si Ateneul Romana la Bucuresti , ai Capul lui Decebal la Orsova , ai Sfinxul, operele lui Brancusi Coloana infinitului , Poarta Sarutului etc etc etc ... si e plina tara asta de castele , manastiri , biserici si cladiri istorice absolut superbe ! Despre ce vb aici, puiule? Poate dupa pandemia asta ar fi bine sa calatoresti si tu mai mult sa ti cunosti mai bine tara si poate o sa ti mai schimbi perceptia despre ea si despre viata in general.
Repet.Sunt frumoase!
Dar nu sunt UNICE!

Si vesticii au o gramada de palate, monumente, biserici, statui.................vezi ca Sfinxul nu intra la realizari umane, e doar o iluzie optica.....
Dar ale lor sunt mult mai frumoase!
De monumentele vesticilor stiu si americanii care nu stiu sa arate pe harta.
Si din cate se pare, nu prea avem turisti americani. Spaniolii, italienii, germanii, francezii si englezii au milioane de turisti americani anual.