Iesi in strada sa protestezi cu pancarta "#REZIST", "CORUPTIA UCIDE", "**** PSD" pentru apararea justitiei, pentru apararea DNA-ului si lui Kovesi.
Dar rezistentii tot continua sa sustina coruptia odata ce cumpera de la bisnitari....pentru ca "e mai ieftin", ca sa cumperi legal e mai scump.

Sa inteleg ca coruptia nu mai ucide cand cumperi de la bisnitari si traficanti , cand tu ca patron faci evaziune, , cand te duci la prostituate , cand faci tu bisnita pe OLX si vinzi fara acte produse la suprapret ?



Eu n-am fost la niciun protest anti-PSD pentru ca nici eu nu sunt neprihanit. Nu am comis infractiuni mari, ci din alea mai light, precum cumparat legume si fructe de la tarani sau cumparat jocuri de la magazine online dubioase precum G2A.

Plus ca in trecut am votat cu partide corupte de dreapta ca PDL, PNL si acum USR ca sa schimb niste hoti cu alti hoti. Si atunci ce sa caut la un asemenea protest?

Sa mergi la un protest anti-coruptie e dupa principiul "cine e fara de pacat sa arunce primul piatra".
Eu clar nu aveam ce cauta AICI, in aceasta POZA ca sa particip la un moment "ISTORIC" (dar care s-a dovedit a fi un fiasco fiindca n-a schimbat nimic) :




Si in mod clar sunt multi in poza care nu aveau ce cauta, dar s-au dus sa protesteze din motive politice, coordonati de coruptii din PNL si USR ca sa ajunga la ciolan mai repede.



Eu macar nu sunt IPOCRIT!