Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
Adineauri am primit un apel de la Altex, m-au intrebat daca vreau sa reactiveze comanda (la tombola am fost necastigator, dar comanda o pusesem printre primii - nu stiu numarul, ca nu am primit niciodata acel mail cu voucherul). Mi-au spus ca o sa primeasca stocuri noi si pana pe 15 o sa am consola.
Na sa va spun putin ce am patit eu. In noiembrie, la tombola, fusesem printre primii 100-150 inscrisi, nu stiu exact numarul, deoarece nu primisem niciun mail legat de tombola de la altex. Nu tu voucher, nu tu numar de inscriere, nimic. Mentionez ca primeam mail daca faceam o rezervare la un produs sau schimbam parola. Deci senderul nu era blocat.

Bun, ma suna Altex daca vreau sa imi activeze linkul pt plata. Normal, am zis ca da. Nu primesc niciun Email. Au fost 48 de ore foarte frustrante deoarece am facut tickete la Altex, la providerul de Email (care a confirmat ca niciun Email nu a fost bounced de catre ei). Altex nu si nu, ca ei blocheaza. Sincer, nici nu cred ca si-au dat interesul prea mult.
I-am rugat sa imi dea mail cu linkul pentru plata pe mail, prin ticket. Au refuzat. Mi-au spus ca ala se poate trimite doar automat si atat. Mi s-a parut incredibil, lucrez in IT, stiu ca acel f**ckin link (sau astfel de link-uri, mai bine zis) se poate vedea si trimite, daca se vrea, dar nu au vrut. Doar eu trebuia sa le dau bani. Asta a fost, in 48 de ore a expirat, comanda a fost anulata automat, altcineva a fost fericitul care a primit-o.
In acest punct nu mai aveam nici ps4. Bummer. Pana de craciun am tot vanat, am zis ca doar-doar prind pe undeva. Nimic. De craciun am renuntat.
Acum cateva zile, vazand ca doar scalperii prind, cu cativa norocosi care au fost foarte pe faza, am zis ca imi bag picioarele si fac ceva ce nu am vrut sa fac, pt ca... nu am vrut. Nu intru in detalii. Am o ruda foarte indepartata care lucreaza la unul din magazinele astea mari, online. L-am rugat daca imi poate rezerva o consola cand mai vine in stoc. A zis ca da. O saptamana mai tarziu, ma suna sa fac plata, consola e a mea.
Problema rezolvata. Am facut plata, am primit consola. De la magazin, cu factura, totul legit, pretul fix ca in magazin, ca na, era o ruda. Evident, plus facut cinste omului.
Eu acum ma intreb daca nu cumva si la Altex atunci s-a facut fix aceeasi chestie?! Nu stiu.