Am luat si eu jocul de 1 saptamana si astazi este pentru a 2-a oara cand sunt fortat sa il abandonez ca sa imi pastrez sanatatea fizica si psihica.

Este un joc atat de bun, fenomenal la atat de multe capitole, dpdv artistic arata superb, personajele sunt extraordinar realizate cum in putine jocuri am vazut, povestea este la inaltime, apoi ... dai de puzzles.

Si cand ai rezolvat un puzzle care sa-ti deblocheze alt puzzle dai de alt puzzle care trebuie sa-ti deblocheze alt puzzle ca sa poti accesa ... alt puzzle.
N-am o problema cu puzzle-urile in jocuri dar am o problema cu felul in care au decis sa abuzeze de ele in acest joc.

Am mers inainte, dupa ce-am zis ca sparg TV-ul in
ca mi se tot spargeau cutiile alea facute de un frustrat cu aia mica, am luat o pauza si dupa ce am revenit am trecut.
Bun, mergem inainte cu povestea superba si il intalnesc pe
=> Primul quest = vault frustrant unde trebuie sa arunci niste cutii random care parca sunt date cu sapun... zbori spre ele te agati, cand reusesti sa le arunci cum trebuie si sa faci land pe ele aluneci si tot cazi... iar animatia aia de fall de 15 secunde, pe urma se respawneaza cutiile si trebuie sa ai iarasi BULAN sa le arunci cum trebuie ... nu...

Sa arunce mama aluia care a facut design-ul acestui vault cutiile alea si sa cada de pe ele pana o iau dracii si pe ea si pe cel caruia ii spune fiu!!!

Incerc sa ma intorc la el in cateva zile dar nu cred ca mai pot sa-l vad prea curand.
Scuze pentru rage, jocul este minunat in rest, cred ca ar fi fost primul titlu care ar fi meritat nota 10/10 in topul meu personal dupa Sekiro si DOOM Eternal.