Quote Originally Posted by paul View Post
...Trebuie dat un verdict daca un asemenea contract poate exista in primul rand...
Normal ca poate exista. Daca eu imi fac un telefon cu propriul OS si prin multa munca si marketing bun si produse bune, in 2-3-5-20 de ani ajunge ceva ffff bun si folosit de populatie, e meritul meu, deci contractul il fac eu cum doresc eu. Desigur, prin eu = echipa care se ocupa de asta in interesele mele.
Cine vrea sa vina la mine in sistem, trebuie sa respecte conditiile impuse de mine. Daca nu, esti liber sa mergi unde vrei tu.

Personal, daca as fi fost in locul Apple, asa cum am zis mai sus, Epic si tot ce tine de ei zbura instant si nu mai aveau vreo sansa sa revina. Cu sau fara proces, la urma urmei, e vorba de sistemul meu si eu nu-i mai vreau acolo.
De fapt, asta zice si contractul, ca acel cont de developer si tot ce implica el, este removed si pa.
Dar pentru ca Epic este un cocosel dar si mielusel, nu a respectat contractul si nu-i convine nici cand Apple impune consecintele pe care Epic le-a acceptat in contract, asa ca se duce la mami si zice "maaaaamiiiiiii, omul rau mi-a sters jocul pentru ca eu nu am fost cuminte si nu am respectat intelegerea"

Si da, orice ar fi, cu siguranta Apple poate face un proces separat pentru a cere despagubiri pentru tot circul asta in care i-au bagat si toata publicitatea negativa pe care le-au facut-o.