Single post: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4573 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Salut, ATX-MG

    Am o sugestie legata de partea de gaming si inca o problema, poate ma poti ajuta tu cu vreun sfat in vederea rezolvarii.


    1. Aceasta este o sugestie legata de livrarea consolelor. Cred ca ar fi necesar sa fie livrate intr-o cutie separata impreuna cu folie de bule sau polistiren. Am scris asta si pe forum inainte de livrare, i-am rugat acest lucru si printr-un tichet separat cu numarul 24541-y1n2k4 si am specificat si intr-un reply dat pe mail catre ei.

    Xbox Series X mi-a ajuns fara niciun fel de protectie, era cutia oficiala si atat. Avea urme usoare de lovitura care probabil ar fi fost evitate daca ar fi fost plasata intr-o alta cutie de protectie. Am inteles de pe forum ca unii ar primi consolele intr-o cutie suplimentara de protectie iar altii nu. Daca s-ar putea sa fie o chestiune universal valabila pentru toti clientii care achizioneaza console, ar fi perfect iar costul suplimentar pentru Altex ar fi nesemnificativ.




    2. Am comandat cateva produse cu livrare la mama prietenei mele, eu urmand sa le ridic dupa sarbatori. Printre ele se afla si un tip de incarcator pe care il folosesc in vacante, unul care are 8 mufe de alimentare. Am intrat in posesia lui acum cateva zile iar in mod normal daca nu folosesc in viitorul apropiat produsul, nu il desfac, urmand acest lucru sa-l fac cu o zi inainte de a pleca in calatorie.

    Produsul l-am desfacut din curiozitate, avea un abtibild transparent pus in in locul unde se desface cutia iar incarcatorul era pus intr-o folie de plastic si intr-o alta cutiuta suplimentara. Ipoteza ca ar fi ajuns asa dupa transport este invalida, cel mai probabil a fost un produs returnat de altcineva si facut ca nou.

    Sunt in a 13-a zi de cand a fost livrat. Am vreo sansa reala de a imi fi schimbat cu unul nou? Am vazut ca in Mall Vitan este stoc suficient, m-as deplasa la ei pentru a-mi fi schimbat insa din discutia cu domnisoara de pe FB, se pare ca nu pot face acest lucru. Am mai incercat sa ii sun ieri si nu mi-a raspuns nimeni, am apasat tasta 0 pentru a fi sunat din nou insa nici acum nu am primit raspuns. Am facut un ticket si pe site-ul Altex, niciun raspuns. Voi face o reclamatie la ANPC.

    Sunt mai jos cateva fotografii cu produsul, eu doar l-am scos din folie pentru a-l fotoografia, exact asta este starea in care a ajuns.

    Ai vreun sfat cum pot proceda pentru rezolvarea problemei?
    Attached Images Attached Images 182787732_1250914341973057_1032177601819352695_n.png 6.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg