Am revenit cu parerea despre Legends Mode.

Interesant concept. Chiar lungeste timpul de joc cu multe ore si pot spune ca e o provocare in stadii mai avansate. Aduce inclusiv noi mecanici (de exemplu inamici care reinvie daca nu le omori geamanul, healeri, fantome pe care trebuie sa le ,,dezvalui,, cu niste lampi ca sa le poti lovi, inamici care fac niste swinguri cu buzduganul de te doare capul etc.)
Exista diversitate inclusiv in ceea ce priveste clasele (asasin, ronin, samurai si arcas) pe care le poti alege inainte sa intri in meci. Se joaca destul de similar, dar aduc din nou diversitate.

Daca vrei sa accesezi ultimele faze ale jocului (raid chapters, in numar de 3), trebuie sa faci putin grind, dar nu cred ca e o problema asa mare, deoarece oricum n-ai nicio sansa sa le parcurgi daca nu esti cel putin bun si ai coechipieri care se pricep.

Am in schimb o mare problema. Stance-urile sunt legate de sabiile pe care le gasesti (loot). Cel putin la inceput, toate sabiile au un singur stance! Iar daca nu alegi water stanceul sa poti sparge scuturile inamicilor, esti cam degeaba. Acestea fiind zise, ce-o fost in capul lor sa nu ma lase inca de la inceput sa folosesc ce stance vreau eu?????? Pe parcurs poti gasi sabii cu mai multe stanceuri decat una, dar tot nu are sens ce au facut ei.

Daca aveti jocul, incercati si Legends Mode. Eu zic ca merita.