Eu am avut un PSP cand eram mic... jucam god of war, AC, Prince of Persia, un fel de gta, jocuri cu naruto si masini. Nu m-a ataras niciodata ideea de nintendo si nici pe colegii mei (toti aveam psp in clasa). Nu iti trebuie neaparat nu stiu ce exclusivitati. Ma uit ca nintendo deja are multe jocuri portate pe switch (monster hunter, witcher etc).
Cat despre acele multe jocuri distractive... chiar nu vreau sa fiu hater. Dar m-am uitat pe yt la persoane care se jucau Mario, Zelda, Pokemon si chiar nu mi s-a parut nimic exceptional pe partea de gameplay.

Pai cum ce exclusivitati sunt? Uite, spider-man e un joc foarte distractiv, pe care nu l-am jucat doar pentru grafica, GoW, Ratchet etc., daca chiar ne ,,batem pe exclusivitati,,.

Acum vand toate consolele pe care le au cei de la PS, dar inainte sa scoata ps5 ma indoiesc ca erau pe productie 100%.

Eu cred ca cei de nintendo au un succes atat de mare pentru ca e cerere pe acest sector si nu sunt suficienti competitiori. Nu pentru ca sunt ei deosebiti ca strategie de business (e doar parerea mea)