Am pus eu acum dongle-u de la Pulse 3D in Xbox One X si desi se aprinde beculetul pe dongle, castile nu se conecteaza la consola.

Cat de casti, sincer, nu recomand Pulse 3D-urile la pret full, doar daca prinzi mega oferta. Nu sunt nici confortabile si nu au nici sunet prea ok.

Pe Xbox am Turtle Beach Stealth 600, true wireless (se conecteaza fara dongle) si sunt 10 clase peste Pulse 3D-urile, atat la confort (sunt ovale, la fel ca urechea, au material cu care nu transpiri si daca porti ochelari, nu te deranjeaza, avand buretele putin mai subtire acolo unde sunt ramele), cat si la sunet, am testat la multe melodii pe Spotify si se aud mai multe sunete si are bass-ul mai puternic, dar mai ales in jocuri cu Atmos for headphones.

Iar motivul adevarat pentru care nu recomand Pulse 3D-ul si recomand celelalte este/sunt butoanele cretine.
Le am de cand s-au lansat si inca bajbai dupa butoanele de volum, de volum separat pt party, on/off-u mi se pare oribil de facut switch fara sa le dai jos de pe cap, iar microfonul, cel putin din ce-i aud pe ceilalti care au asa ceva, este slab rau, zici ca vorbesc cu totii din vreo baie.

La Stealth ai microfon fizic care se muta oriunde ai nevoie + cand il ridici, se pune automat mute. Iar butoanele alea inutile sunt inlocuite de rotite foarte usor de folosit.

Inteleg ca tu vrei niste casti pe care sa le folosesti pe cablu la ambele console, deci cu o recomandare nu te pot ajuta, pentru ca au am vrut casti wireless separate pentru fiecare consola, dar daca stiam cat de slabe sunt Pulse 3D-urile, luam inca o pereche de Stealth 600 pt PS si nu-mi bateam capu.