Quote Originally Posted by AlexCioaca View Post
Multumesc frumos de tip, baieti, am mers o ora pana in Showroom Titan ca sa intreb pe toti cei de la Emag de treaba cu lista de asteptare si toti sa imi spuna ca nu pot ajuta cu nimic...Apreciez timpul pierdut, multumesc!
Pai sincer cam asa este Alex, consultantii de vanzari pot sa-ti faca comanda insa ei nu fac comenzi la furnizorii din Romania. Niciodata nu a fost asa. Observ intr-o poza dintr-un post de mai devreme ca PS5-ul vine insotit de extra garantie ( asa face si consultantul un comision frumos). Acum depinde de noroc. Teoretic comenzile astea sunt in aer. Spun asta pentru ca am lucrat la Emag mai bine de acum 10 ani insa din ce am inteles lucrurile nu s-au schimbat.

---------- Post added 26-05-2021 at 17:59 ----------

Quote Originally Posted by DarthhNik View Post
Eu am spus clar: showroom EMAG Afi Ploiești.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Cei din Ploiesti sunt probabil niste angajati zelosi dornici sa faca comision, target, etc. Consultantul de vanzari intotdeauna se bazeaza pe stoc, ala din back office care se ocupa de comenzile online lucreaza si cu furnizorii din RO si are contacte. Numai in cazul cand tipul din showroom are un prieten in back office si-l poate ajuta cu comanda sau cu o bucata de PS5 cand primeste. ( Si aici sunt sigur ca dai o spaga)