Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
Spiderman Miles Morales, AC Valhalla, Call of Duty BO Cold War, Resident Evil Village, Returnal, Demon's Souls, Cyberpunk, Sackboy, Fifa 21, Godfall, It takes two. Jumatate din ele le-am cumparat, urmeaza si celelalte, cert e ca de plictisit nu m-am plictisit, dimpotriva, am f.. un joystick.
I am gonna play the devil`s advocate here... Inteleg ce spui, chiar ma gandeam ca daca de azi nu mai cumpar nici un joc pt. tot restul anului, tot as avea ce sa ma joc. That being said, cate jocuri din cele enumerate de tine sunt chiar "next-gen" care se folosesc de noua consola cu adevarat? Returnal e primul care e new ip si doar next gen. Spider-Man MM e cross gen, dar hai sa spunem ca are RT si 60 FPS. DS desi arata super bine si e 60 FPS nu se foloseste decat de SSD cu adevarat. Despre celelalte nici nu aduc vb. ca sunt cross-gen cu patchuri.

Poate nu as folosi cuvantul plictiseala ca si colegul de mai sus, dar aproape 7 luni de cand a aparut consola si inafara de 3 jocuri, chiar nu merita sa te dai peste spate pt. un ps5. Eu nu l-am deschis pe al meu de o saptamana cel putin. De abia astept ceva info. despre Horizon, desi sunt ferm convins ca va fi cross-gen si la fel ca Spider-Man MM nu se va folosi in totalitate de ps5.