Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
Un joc pt generatii ! La fel ca primul ! In HZD pe PS4 Pro, am terminat inclusiv new game plus-ul , pe PC alerg sa obtin “Ancient Shield-Weaver” tot in NG+ ! Atat de mult mi-a placut ! Arata superb FW -ul . Cam greu sa-mi dau seama ce este scriptat si ce nu . Pt un gameplay , prea sunt toate la momentul si locul potrivit ,nu?
Cam da, desi sunt unele faze cand rateaza bine cu arcul. Totusi, ce m-a deranjat enorm e ca au decis iar sa mearga cu comentariile lui Aloy in timpul gameplay-ului. Daca va amintiti si la primul joc cand aratau gameplay, Aloy comenta fiecare decizie si intamplare, in jocul final slava cerului ca au redus din ele la minim. Mi se pare ciudat ca au decis sa inregistreze elemente de voice-over care mult ca sigur ca nu o sa fie in joc.

De abia astept analiza celor de la DF, poate isi dau seama care e treaba cu iluminarea din doua surse al personajelor ca din primul trailer. E putin deranjant ca parul lui Aloy e mai tot timpul cu acel highlight la margini ca sa dea impresia de luciu si "graphix". Sunt curios de ce optiuni de RT vor fi implimentate si cum o sa arate jocul cu si fara. Atunci ne vom da seama cat de mult au avut in vedere ps5 cand au dezvoltat jocul. Daca vor fi diferente mari, inseamna ca au pus mult efort sa distinga versiunea de ps5 fata de ps4. Daca nu prea vor fi diferente, clar ca au facut doar un semi-upgrade de la ps4 la ps5.

Now we just need a date!