Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
Save-ul acela il poti salva pe un alt storage sau pune pe cloud, si apoi il poti refolosi.
La alte rogue-likes se poate face asta.
Asa este, odata ce exista un save file ii faci upload in cloud, dai disable la autosync si de fiecare data cand mori copiezi cu overwrite acel save file din cloud si poti sa o iei de unde ai ramas.
Ei nu pot niciodata sa faca prevent la treaba asta pentru ca tine de sistemul de salvari al consolei, deci odaca ce vor adauga save file la quit o sa fie la liber pentru toata lumea save scum.

Cu siguranta va exista ceva de genul si pana la urma e treaba fiecaruia daca vrea sa isi faca viata simpla sau daca joaca the way it's meant to be played.

Revenind la joc, m-am speriat de Ixion (2nd boss) prima oara cand l-am intalnit de m-am c**** pe mine dar cand m-am dus a 2-a oara la el l-am dat jos din prima, este mult mai previzibil decat Phrike.
Treaba cu weapon proficiency sa fie minim 7-8 este vrajeala, odata ce i-ai invatat miscarile il poti da jos usor cu pistolul default de level 6, eu asa am facut.

Apoi, odata ce am ajuns in Biome 3, m-am simtit din nou mic .
Aventura continua .
Kudos celor care l-au terminat deja, pe mine ma intinde aproape la fel de grav ca Sekiro, de Demon's Souls nu mai zic, este foarte light pe langa Returnal.