Tot citeam si vedeam in videos cum mergea lumea inainte de primul boss fight, pe nava la somn de cateva ori, pana incarca viata full si nu intelegeam de ce nu pot si eu.
Se pare ca, in loc sa ajute comunitatea, ei scot features care au fost day 1 acolo, astfel ca acum nu mai poti sa dormi decat odata per run, in nava, iar viata generata este insignifianta.

Am golit harta ieri destul de usor, dar am ramas cu mai putin de jumatate de viata si nicio optiune de a o creste, desi am cautat de 2-3 ori pe toata harta, astfel ca m-am dus la primul boss cu viata pe care o aveam si...normal ca m-a omorat pe la jumatatea celei de-a doua faze si nici nu aveam vreo sansa fara un astronaut

Imi place teribil de mult, dar nu inteleg de ce au scos mecanica asta, sau macar sa introduca altceva legat de viata - anumite locuri in care sa mai apara orbs verzi sau anumite mecanisme prin care sa o poti creste in alte feluri...pentru ca efectiv odata golita harta, poti sa te plimbi cat vrei tu inainte de boss, nu ai nicio sansa fara viata full.