Nu vor face prea curand time exclusive-ele prea scurte. Cat e acum? 2 ani minim? Cam atat cred ca va fi. Ptr moment, cum acum incearca sa faca trecerea la PS5, e un moment bun ptr ei sa isi treaca exclusivele de PS4 pe PC. Exclusivele PS4 nu isi mai rostul de console seller acum. Apoi, logica ca oricine isi permite PC joaca si pe console nu e adevarata. Lansarile astea e ptr portiunea aia, care joaca pe pc dar nu se omoara cu consolele. Sunt de acord ca o fac si ca sa aduca o parte din ei pe console (gen iti place HZD? hai pe PS5 ca sa joci HZD 2), dar si sa isi maximizeze castigurile dupa un joc intrand pe piata PC. Alta treaba e target pe cei care sunt numai pe xbox (care e un system integrat mai bine cu PC). Poate ii convingi sa isi ia si PS, sau sa faca trecerea. Ii atrage cu bombonica de pe PC )

E interesant sa vedem daca peste 2-3 ani vor lansa pe PC exclusivitati PS5. Sunt 50/50 aici. Daca sunt inca system sellere nu cred (cum zicea paul). Intai cred ca vor termina cu cele de pe PS4 ( pe care mai vor sa le porteze). Deci cel putin 2-3 inca puteti sa va agatati de ele ca sunt ptr consolistii ps, gen face omul sa se simta special in ecosistem (da sunt putin rautacios). Cine vrea sa le joace le va lua, in general, in 2-3 ani, pe sistemul ps.

Si eu as vrea un Last of Us pe PC. Part II slabe sanse, dar ma multumesc cu primul.

Revenind, eu sunt oarecum in targetul lor. Imi plac exclusivele lor, unele le-am jucat, dar prefer sa joc pe PC mai mult. Nu e vb neaparat de grafica cat de low framerate, dar si faptul ca in general prefer kb si mouse (adica daca un joc are ambele optiuni, imerg pe kb n mouse intai).