Single post: Recomandare TV

  1. #68 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Dragilor, am decis sa-mi iau si eu un TV aici unde stau (Germania) deoarece aveam o plasma Panasonic TX-42G10 fabricatie si achizitionata in 2009 si saraca era cam depasita. Cum acasa am un oled de la Panasonic ( 55FZ800) fara sa stau pe ganduri am optat pentru LG OLED 55CX9LA deoarece pretul primeaza. Fiind obisnuit cu plasma de la Panasonic efectiv am ramas surprins cand am inceput sa joc Bloodborne pe OLED. Ma uitam pe Youtube dupa niste walkthrough-uri si ma pufnise rasul ce culori spalacite vedeam. Am mai jucat RE Village o ora si GRID. Pot spune ca efectiv PS4 PRO e aproape transformat in PS5 asa de mult il ajuta HDR-ul + motion plus de la LG. Cu alte cuvinte recomand pentru cei care au buget un LG 55CX9LA, e la pret bun la noi in tara, are panel de 120HZ ( e perfect pt. PS5). Referitor la burn in: - am avut sesiuni de gaming pe oledul Panasonic de acasa ( ce are tot panel de LG CX) chiar de 6 ore fara oprire in Dark Souls, Tekken si nu am nici un burn in. Plus ca negrul e simply the best la OLED.
    Attached Images Attached Images img_20210601_191534.jpg