Single post: Returnal

  1. #213 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ieri pe vremea asta aveam salvarea corupta, astazi in sfarsit sarbatoresc...
    Noapte nedormita + zi libera de la munca pentru retaliation + multa determinare = love

    M-a scos efectiv din minti Biome 3, n-am patit niciodata asa ceva atat de tedios si de frustrant si sunt gamer din 1996 => never again!

    Pentru toti cei care vor mai pati ca mine in Biome 3 sa ajunga la capatul puterilor, am trei hint-uri care va pot scuti de zeci de ore irosite cum am patit eu:

    1. Trebuie facute full Biome 1 si 2 pentru consumabile/obolites si neaparat health upgrade (eu am avut 150%). Mare dreptate a avut codpin, mi-am dat seama ca am pierdut cel putin 10-15 ore incercand sa fac speedrun la boss. Nici o sansa...eu cel putin nu sunt suficient de bun ca sa fac speedrun si sa ma duc chel in Biome 3.
    2. Singura arma cu care am putut intr-adevar sa ii dau aluia damage consistent a fost Rocket Launcherul, si neaparat de level 10.
    3. In faza a 3-a la Nemesis, singura chestie care a functionat la mine ca sa nu ma distruga cu laserele alea a fost sa ma duc foarte agresiv pe platformele din fata si acolo sa numar cu voce tare urmatoarea secventa:
    Shoot pana la active reload -> numar 1-2-3 -> dodge -> grapple de alta platforma stanga/dreapta-> Shoot -> numar 1-2-3 -> grapple again. Rinse and repeat.

    Povestea continua, dragoste cu nabadai, imi bubuiau venele si inima la finalul bataliei, multumesc cerului ca n-am crapat!!!
    Attached Images Attached Images tt.png