Culmea românească e că prima care s-a vândut, a fost varianta cea mai scumpă, cea de la Asus. Adică românul dacă ia, păi măcar să o ia pe cea mai tare, nu?

P.S. Nu-s chiar de non-mining, doar ca au hashrate-ul mai mic. Si oricum, cred că mulți speră că o să apară o metodă de "unblock". Deja am văzut testate 2 din metodele care pânaă acum mergeau... și, ghinion! Acum nu mai funcționează. Deci chiar a încercat Nvidia...