Imi pare rau, dar trebuie sa fii dus rau cu pluta sa dai atatia bani pe o placa video. Din punctul neu de vedere, au cam luat-o razna cu preturile. Bine, nu este vina lor, este vina celor care platesc banii astia pe ele, pentru ca astia nu fac decat sa gireze nesimtirea celor dintai.

Cert este ca usor usor, gamingul pe PC devine ceva “de lux”, cel putin pentru romanasul de rand. Asadar, va astept pe console, pe care le-ati tot spurcat pana acum

Daca pana acum, nu ma mira cand auzeam vreun cocalar de rand ca si-a facut rate sa-si “aifon” doar pentru a se simti “important in comunitate”, nu stiu de de m-ar mira cand aud de unii care prefera sa faca foamea cateva luni doar pentru a-si lua un rahat de placa video “de top” cu care sa se laude in fata flamanzilor din jur.

Acum, daca ai peste 3k verzisori pe luna, este alta poveste. Chiar si asa… cand te gandesti cate poti face cu 150 “meleoane roni”… te ia capul cand vezi ca unii ii dau pe o placa video a carei valoare scade drastic la niciun an de la aparitie.

Dracu’, la banii aia iti iei OLED Panasonic ultima fitza si sincer, esti mai castigat.

Una peste alta, am luat-o razna de tot si-i lasam pe corporatistii astia sa ne “fure pe fata”.


Sent from my iPhone using Tapatalk