Dupa niste telefoane, am elucidat misterul PS5-Flanco.
Exista un "sistem" .. insa:

- doar la Flanco AFI Cotroceni din ce inteleg (am sunat la un alt Flanco si nu aveau idee despre ce vorbesc)
- pentru clientii fideli (sau mai putin comozi) care se prezinta in magazin si spun ca doresc un PS5 si lasa numele si un numar de telefon
- Flanco ii ia drept clienti seriosi (pentru ca au facut efortul mersului pe jos) si ii pune pe o lista
- cand se stie ca va fi stoc, Flanco suna toata lista, primul venit primul servit cu posibilitatea de a plati "avans"
- daca se ajunge tarziu pentru achitat (numarul de console disponibil fiind limitat) te sare o tura
- avansul este de fapt contravaloarea consolei + 2 "accesorii"
- acesorii insemnand 2 jocuri, 1 controller si o camera, etc, in functie de cum vine pachetul de la furnizor, nu poti alege
- de la achitarea avansului undeva la 4 zile dupa se poate ridica consola + acesoriile

PS: pentru samsari (sau nu) ofuscati cu privire la sarcasmul unora -- daca tot suntem pe acest forum, macar sa dam ceva inapoi comunitatii. Daca tot am aflat cum sa facem un bot UIpath sau cum ruleaza Distill.. zic. Uneori astfel de informatii sunt foarte importante pentru unii. Toti suntem gameri, perioada asta de rahat va trece, important este sa nu te umpli.. pe espadrilele tale cele scumpe.