Wow

Bai prieteni, ca sa inchei, ca vad ca de la o postare care s-a vrut a fi pro consumer si anti bijnita si nesimtitre, s-au umplut 2 pagini.

1. N-am vrut sa cataloghez nici o persoana in mod direct, am folosit niste termeni mai colorati ca sa subliniez penibilul situatiei.
Va tot vad de luni de zile ca va plangeti aici ca n-ati prins o consola (desi ati avut 2 zile intregi sa dati precomanda la emag/MG day one).
Nu ati dat precomanda ca va era teama, visati toti ca in maxim 2 luni o sa umble cainii pe strada cu PS5-uri in coada.
More so, ma numiti pe mine acum beta-tester pentru SONY pentru ca am avut 'curajul' sa dau precomanda day one.

2. Dupa ce umpleti 150 de pagini de plangeri inutile cu 'uite jegosu ala, uite jegosu celalalt' si cu linkuri de pe olx, imi sariti mie in cap ca ii cataloghez pe randoms nu stiu cum.
Vine apoi un random cu zero postari in orice alt thread legat de comunitatea noastra de gaming si vomita niste prostii scoase din context impotriva postarii mele si ii dati like ca la concurs fara sa intelegeti ce am vrut de fapt sa subliniez.

3. Pune un coleg anunt ca sunt 4 console in nu stiu ce magazin, nu prinde mai nimeni interesat de aici, dupa o ora apare bijnitaru pe olx cu acea consola si totul este ok, ii dati apoi thanks astuia care-mi citeste postarile printre randuri si care e de acord 'cu cine cumpara'.
Sunt eu comunist ca cer carnete de gamer ... sunt pe dracu sa ma ia, aia sunt.

Daca am curajul sa pun red flag la situatii nedrepte si bizare nu inseamna ca sunt comunist, inseamna ca mi-as fi dorit sa prinda o consola cineva care chiar si-o doreste, nu orice random nimerit in Auchan care o vinde peste 2 luni pe olx ca s-a plictisit de Fifa.

Gata cu threadul asta, ma duc pe cele de gaming/jocuri sa urmaresc aportul masiv al tuturor userilor inregistrati in 2020/21 pe forum care au stricat tasta F5 doar pe threadul asta, exclusiv.
Ma duc sa caut un lighean in care sa vomit...