Uite, eu cu asta nu sunt de acord. Cum adica, astia care au luat consola pentru Fifu si “Fortnait”, nu merita? Cine suntem noi sa decidem cine merita si cine nu?

“Ala e mai gamer deca celalalt”, mi se pare o copilarie. Daca iau consola si joc doar un joc (care-mi) place, 24/24, sunt mai putin gamer decat youtuberii vietii? De ce? Tot acelasi timp il petrec si eu jucand, poate nu stiu eu definitia gamerului, dar din ce spuneti voi, un gamer este ala care se joaca 100 de jocuri pe an. De unde si pana unde?

Pe de alta parte, melteanul de ce nu are dreptul la consola? Doar pentru ca bazaie “content creatorii” pe youtube? Lasa, am urmarit si eu niste content creatori d’astia autohtoni si pot spune ca sunt definitia meltenismului, da? Nimic de calitate, o voma de content au, lipsit de autenticitate si plin de falsitate si meltenisme.

Astia bazaie acum ca n-au PS5? Trebuiau sa ia la preorder, doar ei fac bani, fiind “content creatori”, nu? Asta nu e tot un meltenism? Intreb si eu…

Xander, consider ca gresesti cu abordarea asta, cu atat mai mult cu cat tu insuti ti-ai luat la preorder, nefiind content creator. Tu ti-ai dorit consola, ai luat-o, simplu. Acelasi lucru il puteau face toti care bazaie acum, inclusiv marii “youtuberi”.

Welcome cu capitalism, my friends. Ai? Stai in fata, nu ai? Plange-te pe forumuri.

Eu cam asa vad lucrurile, cu tot respectul.


Sent from my iPhone using Tapatalk