Bine ca am citit pe thread! Aveam in plan sa scot folia de pe spatele lui B8 al meu.. de prin 2018 asa

@Teo, sa-l folosesti sanatos, un TV bun.. am ajutat acum cateva luni o cunostinta sa-si ia un nou TV. A fost prima si ultima varianta vanata. Altceva LED nu a fost in carti niciodata. Foarte multumit. Ba chiar am considerat un upgrade pentru mine.. dar nu este cazul, nu prea am de ce, poate generatia urmatoare..
Singura teama la B8 era cu VRR si PS5, ca i-as simti lipsa, dar nu prea cred. Daca am mode blocat la 60 FPS in "4K" totul ok.

In alta ordine de idei, ar fi ceva de incercat un COD MW in 120 FPS, dar sincer nu ma joc atat de mult. Mai fac cateodata aburit un "Shoot the Ship" sau "Shoothouse" si cam aia e. Warzone nu ma joc dar ma bucur ca ti-a placut / vazut diferenta.
Mixed feelings insa pentru Destiny, unde are avea "Crucible" si el pe 120 FPS, dar nu prea il mai joc..

Si ca tot sunt la Destiny.. grija mare! eu am un mic "burn in" la el in zona "barei de Super". Am mai auzit si pe altii cu HUD la FIFA, etc.
Grija fiind legata de "burn in" DACA te joci doar un joc.. mai mult. Sau daca faci asta, trebuie oprit din cand in cand.. schimbata imaginea.. dar probabil cea mai buna metoda de a proteja display-ul este sa il opresti cand esti pe la bucatarie, in pat cu femeia, etc.

Nu stiu daca are sens sa mai mentionez ca este total waste (si risti din nou burn in, cu toate tehnologiile lui de protectie) daca il iei pentru TV (logo-urile nu sunt cel mai bun prieten al OLED-urilor) din motive lesne, sau statice, de inteles.
Dar nu cred ca este cazul tau.. Mentionez acest lucru mai mult pentru cei care dau peste thread in cautarea unui TV nou. Nu pentru asa ceva, baieti, bani irositi.