Doar banuiesc, dar cel mai probabil o sa fie ca Fortnite si Apex Legends- vor schimba periodic harta, orasul si perioada de la un sezon la altul, si fiecare sezon o sa dureze cate 3-6 luni .
Gen:
Sezonul 1 - epoca de piatra (12 000 BCE- 4000 BCE) , si care sa se incheie cu niste inundatii - "marele potop"
Sezonul 2 - epoca bronzului (4000 BCE -1000 BCE) - care se incheie cu niste cutremure si o eruptie vulcanica, conform unor dovezi arheologice
Sezonul 3 - epoca de fier/antichitatea clasica (1000 BCE-500 CE) - incheiata cu invaziile popoarelor migratoare
Sezonul 4 - Evul Mediu (500-1500) - incheiat cu marea pandemie de ciuma bubonica
Sezonul 5- Renasterea (1500-1700) - incheiat cu mica era glaciara si industrializare
Sezonul 6- Epoca Industriala (1700-1900) - incheiat cu razboaiele mondiale

Cred ca ajung 3 ani!

Iar de la sezon la altul, cand se va face tranzitia la o noua epoca printr-un mare razboi sau catastrofa ( ca gaura neagra, Galactus, meteoritul sau eruptia vulcanica din Fortnite) , orasul respectiv va evolua, plus armele, hainele, cladirile, vehiculele, echipamentele si navele.
Exact in stilul Empire Earth, Rise of Nations sau Forge of Empires.

In mod cert ar trebui sa cuprinda de la un sezon la altul un mare oras (care e un element specific seriei) sau mai multe orase, cu o populatie mare de NPC-uri, si la fiecare server vor avea acces 100 de jucatori care vor prelua rolul de asasini sau templieri. Si probabil va avea acces la mare sau ocean unde sa purtam batalii navale si sa exploram imprejurimile.


Mie asta imi induce titlul de "Infinity" si specificau ca o sa ne puna sa exploram toata istoria prin "HELIX". Imi imaginezi gameplay-ul exact ca-n modurile multiplayer din AC Brotherhood, Revelations, III si Black Flag.




Altcumva n-am cum sa mi-l imaginez.
Dar o sa fie Live Service precum Fortnite si GTA Online, asa cum au anuntat.
Poate sa fie pe toata istoria, poate sa fie doar intr-o regiune si epoca anume, precum Imperiul Roman sau Japonia Feudala.
Dar daca ar cuprinde toata istoria si tranzitii intre epoci, chiar ar putea sa fie ceva foarte tare si chiar mai interesant decat Fortnite. Eu asa l-as face.

---------- Post added 16-07-2021 at 15:37 ----------

Asta e un alt clip mai demult.