SHUT UP AND TAKE MY MONEY! Super tare vestea asta. Nici nu mai imi trebuie PS5. O sa il iau si pe ala candva cand o sa apara seconduri la preturi decente. Dar faza sa pot juca colectia de PC oriunde e incredibila. Sa nu mai car laptopul dupa mine e super veste. Rezolutia? Hai sa fim seriosi. Cati tineti laptopurile full hd la sclare 100%. Sa nu vorbesc de 4k. Toate puse in scalare 150% sau mai mult. Si va rog eu mult jucati-va pe baterie pe laptopurile de gaming in rezolutii maxime si ziceti aici cam cat va tine bateria...Sa nu vorbim ca nici nu merg unele jocuri in rezolutii mari pe baterie, pur si simplu nu poate furniza sufucenta putere pt placa video si procesor, Si atunci la ce rahat imi trebuie rezolutie 8k pe un ecran mic? Sa imi pape baterie, sa se incinga si sa mearga cu framarate de cacao? Ma bucur enorm ca oameni cu cap au ales ecranul ala sa asigure playabilitate si nu rahat de marketing. Singura mea emotie e sa fie disponibile aparatele si la noi in tara. Bravo Valve!!! Si bravo mie ca am luat o gramada de jocuri acum cu Sumer Sale-ul lor...Am cam uitat de PS store in ultimul timp si imi pare bine ca am facut-o. Asa se face concurenta si asa se ataca lipsa de stocuri a lui Sony. PS. Tocmai mi-am mai cumparat un joc la care aveam retineri, motivat de vestea ca din decembrie o sa-l pot juca si remote intr-un mod atat de simplu .