Quote Originally Posted by Mayhem View Post
Cred ca Valve vrea sa concureze cu Nintendo pe titlurile AAA multiplatform care nu ruleaza prea bine pe switch si sa le faca sa ruleze cu un fps locked 30 si detalii mai bune sau un oscilant de pana la 60. Asta ar fi trebuit sa aiba nintendo in vedere de la inceput.

Valve nu poate sa faca absolut nimic in sensul stabilirii unor limite de genul. Asta trebuie inteles. E un pc nu consola. Pe pc nu iti blocheaza nimeni nimic. Vrei grafica slaba si framerate rapid?Setezi calitatea din setari. Vrei grafica buna, o dai la maxim...dar iti trebuie hardware bun sa merga totul ca uns. Singurele limitari pe pc sunt date de hardware. Si aici eu zic ca au procedat foarte bine cu ecran hd. E suficient pt dimensiunea lui. Tocmai am vazut o tableta de 10 inch cu aceeasi rezolutie. Se vede foarte bine. Si ei au ecran de 7 deci se va vedea si mai bine. Pana la urma aparatul isi va gasi piata lui de consumatori si nu va juca nimeni jocuri de strategie sau rpg cu text pe un ecran de 7. Dar seria Dead space, seria Evil Within, seria Tomb Raider, seria Darksiders, seria Assasins Creed, Fifele, portarile de pe PS4 , side scrollerele, etc etc se vor juca excelent pe el.