Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Personal am fost foarte multumit de noul sistem de combat, de la Origins incoace, care a fost mult mai bun decat ce aveau inainte, cu inspiratie clara din Souls like games.

Ce am zis eu, a fost doar o remarca asupra ce ziceai tu anterior. Am realizat de ce ai nevoie trainers ca sa omori niste inamici. Si asta pentru ca nu stii sa joci jocul. That simple.
PENTRU CA NU VREAU SA STIU SA MA LUPT IN JOCUL ASTA! That simple!
Iti repet, pentru lupte corp la corp, exista Mount and Blade si Chivalry. Si Total War care e strategie.

Nu stiu cum poti tu sa fii multumit de combat.
Eu nu pot sa fiu multumit pentru ca am studiat istoria militara in ultimii 10 ani (si nu la nivel exceptional) si stiu ca luptatorii scandinavi nu se luptau cum vezi tu in joc. Daca pui un expert in istoria militara medievala cu peste 20-30 ani de cercetari si studii sau un profesor universitar de istorie medievala sa se joace prastia asta de joc, o sa rada de tine si chiar o sa te certe ca de ce l-ai pus sa se joace mizeria asta.

In bataliile mari, armatele lupta in primul rand in linie, mentinand randul. Raidurile din joc sunt si alea prost facute. Vikingii nu atacau niciodata manastiri fortificate in numar mic.
Miscarile de lupta erau altele, doar mergi la "reenactment-uri medievale" sau la sedintele Companiei Ursului Brun. Sau le gasesti pe You Tube. Si vezi si prin documentare.
Si cum eu stiu asta, de ce ar trebui sa ma straduiesc sa lupt corect intr-un joc cand protagonistul e oricum un "asasin" descendent din Ancient Aliens?

Vezi aici cum era un duel intre vikingi.

Si cum aratau luptele.