Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Ce gandire limitata ai. Ce treaba are compania cu 2-3-5 oameni care lucreaza acolo?

Tu dai vina pe compania unde e angajat un criminal in serie? Sau pe sotie? Nu pe el, ca-i dezaxat?
Ca sa inchei discutia definitiv, da, e vina lor!
Ca n-au avut HR-isti capabili sa selecteze candidatii. Probabil din aia care au terminat psihologia la facultati dubioase de tip Spiru Haret.
Problema si mai mare e ca nici nu-i da afara.

Stiu cazuri si in Romania, chiar in compania de IT unde am lucrat: HR-isti care m-au respins de 4 ori pe diferite motive pana sa ma angajeze in final si apoi sa ma dea afara , ba ca au avut prejudecati privind aspectul, ba ca nu ma pricep si nici nu prea sunt dornici sa ma invete. Dar bine ca angajeaza si ii mai promoveaza in functia de team-leader pe toti descreieratii care isi hartuiesc nevestele pana ajung sa se sinucida.

S-o pricepe, o avea performanta, dar de ce pe un asemenea monstru il tin angajat si il promoveaza ca team-leader, dar pe mine ma da afara pentru ca n-am performanta ?
Oare pentru ca corporatismul e un sistem odios , sclavagist, inuman si imoral, si se bazeaza doar pe profit ?



P.S. ce am zis eu aici legat de cazul de hartuire si suicid e o informatie confidentiala si nu trebuia s-o fi afisat, nici la 4 ani dupa ce am lucrat acolo.