Probabil ca aici vizibilitatea acestei postari va fi extrem de limitata dar am datoria morala sa incerc.

Ce pot sa fac insa este sa las aici urmatorul video.
Voi explica mai jos de ce am facut asta si cum poate un simplu cuvant scris de fiecare sa ne ajute pe toti:



Nu va cer sa faceti follow canalului respectiv, nu va cer sa il agreeati pe omul respectiv, nu va cer nici macar sa va uitati 1 secunda la clip, dar va rog din suflet daca aveti 5 secunde pentru a face o postare pro Xbox in Romania in comentarii, ati face viata mea si a altora ca mine mai frumoasa.
Poate fi orice de genul 'Vrem Xbox oficial', 'Eu am si Xbox si Playsatation', 'Eu joc pe Xbox', 'vrem suport', orice... literalmente orice pro Xbox in Romania.

Pentru ce asta?

Pentru ca, la minutul 15, omul spune clar si raspicat ca ceea ce face Microsoft cu Romania este innaceptabil si ca 'daca ne strangem destul de multi in comentarii' se poate face un push catre Microsoft Romania.
Este clickbait ca sa faca ei comments? Poate da. Poate nu.
Nu stiu daca are vreun efect. Probabil ca nu, poate ca da... diferenta majora este ca ei au reusit sa intre in contact cu Microsoft Romania pentru ca sunt vizibili. Este mai mult decat nimic.

@Razvan, Paul, probabil ca postarea mea va fi vazuta de fix 5 persoane aici, dar daca voi considerati ca nu face nici un harm sa o mutam in alta parte gen consoleclub sau unde credeti voi ca este mai vizibila, feel free.

Multumesc mult!
Acelasi soldat japonez pentru care razboiul nu s-a terminat inca (desi e pace).

---------- Post added 29-07-2021 at 13:09 ----------

Nu stiam despre aceasta petitie, dar se pare ca a facut ceva valuri.

https://www.change.org/p/phil-spence...redirect=false

Multumesc in avans tuturor celor care isi dedica un minut din timpul lor pentru a da o semnatura.