Mie mi se pare ca ma vad inamicii chiar si cand sunt usor cu spatele spre mine + ca au o raza foarte mare de la care te pot detecta. Diferenta dintre bara galbena si cea rosie e extrem de mica. In alte jocuri AC, inclusiv Odyssey si Origins, aveam timp sa ma retrag daca vedeam bara galbena.
Nu stiu, nu mi-a reusist stealthul nici macar in scenele care pareau facute pentru asa ceva (de exemplu multe tufisuri, ceata si inamici pe langa tufe). Erau prea aproape unii de altii si cand omoram pe unul eram detectat de altii.
Cred ca am vreo 15 ore in joc si nu am reusit sa fac nici macar o data sa curat vreun obiectiv stealth (probabil ca puteam daca stateam sa tot ii fluier pe aia, dar nu imi doresc sa dureze prea mult.
A, inca o chestie. Care e rolul pelerinei? Inclusiv la misiunea din Norvegia in care te invata cum sa o folosesti, cand te duci la fiul regelui care i-a omorat tatal lui Eivor, m-au detectat garzile lui Te detecteaza mai greu (se umple mai lent bara galbena)? sau ar trebui sa nu te detecteze deloc, dar am facut ceva gresit (m-am apropiat prea mult de garzi sau am mers prea repede)