Am omorat 2 fiice din alea posedate si voiam sa o omor pe a3a. Inamic de lvl 360 sau pe acolo in zona de lvl 55? ce aberatie mai e si asta Ok, am inteles ca a trebuit sa extermin pe una de 160 cand aveam doar lvl 105, dar deja mi se pare exagerat. BIne, stiu ca ma pot intoarce la ea mai incolo, dar nu inteleg de ce nu au putut sa o puna intr-o zona mai avansata.

Oricum, per total, jocul a reusit sa ma tina captivat surprinzator de tare (atat pe partea de misiuni cat si side-questuri, care sunt f diverse). Chiar nu ma asteptam. Eu am vazut multi fani ai seriei AC care se plang de cat de naspa e ce fac cei de la UBi, AC Valhalla cel mai slab din serie, blabla. Intr-adevar, chiar lipseste partea cu asasinii (din ce am jucat pana acum) , dar desi este un open world in adevaratul sens al cuvantului, este mult mai putin repetitiv decat alte titluri AC vechi. Jucand toata colectia AC inca de la ACII, pot spune ca in afara de povestea principala, e plin de chestii de umplutura, faci exact acelasi lucru de 1001 ori.

Cum si altii au avut parerea asta... AC Valhalla e un joc cu... vikingi bun spre foarte bun (parerea mea)