Single post: Xbox network Romania

  1. #21 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ne-au auzit, suntem vizibili!

    Pentru cine nu stie, Catarina 'CAT' Ferreira(Portugalia) si DarthChillash(Croatia) sunt Xbox Ambassadors destul de influenti si sunt niste voci care au reusit sa ia legatura cu Micorosoft in trecut.
    Ce spune ea acolo pe grupul de discord nu este gluma, survey-ul si petitia chiar au fost trimise catre Microsoft si cineva de acolo chiar va citi tot.

    Faptul ca la 'Media Coverage' aparem si noi alaturi de Complete Xbox (UK), Windows Central, Generation Xbox si Destin de la IGN nu este ceva minor deloc.
    Nu am reusit sa iau legatura cu ea personal decat dupa ce survey-ul s-a incheiat (din pacate...), insa valurile pe care am incercat sa le fac se pare ca n-au trecut neobservate si au ajuns la ei pana ca ea sa-mi listeze articolul.

    Chiar daca asta nu inseamna ca Xbox vine maine in Romania, eu zic ca este un pas inainte.
    Incepand cu acest moment, miscarea romaneasca pentru aducerea Xbox in Romania este vizibila acolo alaturi de cei mari.

    Multumesc tuturor celor care au petrecut cateva minute in sprijinul eforturilor mele si au facut share! Nu au fost in zadar!!
    Attached Images Attached Images xbox.png xbox-2.png xbox-3.png