Quote Originally Posted by Xander RO View Post
Daca Microsoft joaca pe cartea 'lasa-ma sa te las' sau 'ti-o dau daca mi-o dai', atunci totul se duce de rapa si ne vom invarti in acest cerc al mizeriei si al umilintei pana la infinit.

In perioada 2006-2013 nu cred (din cate imi amintesc) ca in Romania se batea lumea pe PS3 foarte tare.
Am lucrat in Ubisoft Romania in acea perioada (2006-2011) si imi amintesc ca ne-am cumparat console cam toti, nu cred ca era 1 PS3 la 3-4 Xbox 360-uri.

Bazandu-ne pe asta, SONY trebuia sa se duca mai degraba in Republica Moldova unde se va duce Real Madrid acum (scuze de off-topic, am trait sa vad si anomalia si umilinta asta), dar au ales sa investeasca in piata locala si sa vada cum merge treaba.
SONY a facut totusi o mutare super smart, intrucat proportia s-a inversat la PS4 vs Xbox One, ba chiar risc sa spun ca au fost 6 console PS4 la un Xbox One in Romania.

Back on-topic:
Daca Microsoft nu face acelasi lucru si nu pun console la vanzare ca sa testeze piata, nimeni din Romania nu se va da peste cap sa cumpere cum am facut noi astia mai entuziasti un XSX no matter what, fie la suprapret fie cu N eforturi suplimentare si riscuri aferente (garantii etc)...

PS:
Daca am gresit cu popularitatea PS3 in acea perioada, imi cer scuze in avans, dar eu asa imi amintesc perioada aceea, toata lumea vroia 'trei_saizeci'.
Ps3 a fost un fail peste tot in lume...eu imi aduc aminte de prin copilarie ca ps1 si ps2 era super cautat in romania...dintre toti prietenii, doar unul avea xbox pt ca avea rude in america....sa iti spun sincer, in afara de un joc numit sudeki...restul nu m-au dat pe spate la vremea respectiva....eu sunt foarte practic de fel si nu mi-as lua xbix in veci pentru simplul fapt ca e un pc...ba mai mult mi-as lua abonament la nvidia si ma joc linistit fara vreo unitate de mii de euro