Quote Originally Posted by MonkY View Post
Man, hai sa fim seriosi. E un heatsink, nu racheta. Cand reduci cantitatea de material cu aproape jumatate, scapi de cupru pe unde poti, folosesti heatpipe-uri mai mici, e ceva negativ cu siguranta. Nu au reinventat nimic, doar au redus suprafata de disipare termica. Daca ma uit mai atent la design, eu cred ca acolo sunt doar considerente economice, si de optimizare a fabricatiei. E clar mult mai costisitoare si mai complexa varianta initiala...
Da man, ai dreptate in tot ce spui, dar daca ei au redus heatsink cu aproape jumatate dar a crescut temperatura doar cu 2-3 grade, atunci e un redesign bun.
Also, faptul ca scoate aer mai cald nu este doar un lucru rau si stii foarte bine si asta e o discutie pe care, daca-mi aduc bine aminte, am avut-o legat de XSX. Cat timp aerul ala nu ramane inauntru si sistemul de racire isi face treaba, dar mai este si silentios, iar consola merge asa cum ar trebui, nu ar trebui sa intereseze pe nimeni detaliile astea.

Dar eu tot zic ca au schimbat/modificat si procesorul.

D-aia ziceam, ca trebuie teste mai bune, nu ce a facut Austin pentru publicitate, ca sa ia ochii puradeilor.