Tocmai ai postat pe threadul de iPhone cum ca nu-i pasa nimenui de ceramic shield, surgical stainless steel... iar acum te plangi ca de ce nu fac si la Apple Watch la fel?

Asa cum am zis si dincolo, al meu Apple Watch e socant de pristine. Am vazut si eu horror stories cu ele... insa nu stiu ce sa zic. Al meu si-a luat lovituri de nu mai stie de el. La naiba, mi-au si cazut sculele pe el...

Anyway, esti constient sper de faptul ca daca vrei ceva super mega rezistent, iti cumperi varianta cu safir si titanium. Acela ar trebui sa te tina o viata.

Eu sunt in dubiu daca sa-l iau. Astept reviews legate de autonomie. Daca va tine la fel ca seria anterioara (nu ma intereseaza Always On display-ul, nu ma uit tot timpul la ceas, si nici nu-l iau pt. show), o sa spun PASS. Pe mine m-a obosit maxim chestia cu incarcat la o zi, maxim 2. E cel mai bun smartwatch, e la ani distanta de restul... dar cand vine vorba de baterie, meh. OK, e on par cu cele cu WearOS (care nici ele nu duc mai mult de 2-3 zile oricum), dar am ajuns la concluzia ca mai bine folosesc un smartband care ma tine lejer 10-14 zile. Uite aici o intrebare bizara: de ce nu face Apple si smartband-uri?!?

P.S. Pe mine mă încântă ecranul mai mare. Ceva ce mi-aș fi dorit inclusiv la iPhone 13 Pro Max...