Ai zis si aici la fel ca dincolo - ce ai interpretat/inteles tu din ce am zis eu.

Da, e nevoie de sticla mai buna care sa nu se zgarie asa usor. Ma uit la S6 al sotiei care nu are 1 an. Ea are super grija de lucruri si de multe ori ne dam ceas in ceas (eu il port pe dreapta, ea pe stanga) si ne uitam la ele ca sa nu se fi zgariat, deci oricata grija ai avea, tot te lovesti de chestii.
Dar ea deja are 2-3 zgarieturi adanci si cateva foarte mici.
Eu nici nu mai zic, dupa app 4 ani cu el, iar eu am la fel, foarte mare grija (nu am spart niciodata un dispozitiv electronic, de orice fel). Dar e zgariat in draci. Pana si aluminiul de pe spate pare ca a corodat de la transpiratie/apa.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Anyway, esti constient sper de faptul ca daca vrei ceva super mega rezistent, iti cumperi varianta cu safir si titanium. Acela ar trebui sa te tina o viata.
Nah. Doar cat vor ei sa te tina/sa-l suporte. Dai extra bani ca sa tii ceva 4-5 ani. Si nu e vorba de 100-200 euro diferenta.
Dar oricum nu as da atat de mult pe asa ceva. Alea sunt facute ori pentru oamenii cu foarte multi bani, ori pentru cine lucreaza prin cine stie ce conditii dificile.

Eu ma astept sa-l pot folosi fara probleme, in regular use, fara sa-mi fie frica de zgarieturi microscopice care sa distorsioneze imaginea, in timp ce merg prin parc si ma atinge un fluture.

Norocul meu ca nu sunt OCD cu chestiile astea, ca zbura de mult pe geam si reveneam la rolexu meu de 15 ani care zace in sertar nezgariat si care a fost un sfert din pretul astuia.