Vezi ca nu e chiar asa. Nu se merge pe principiul - eu nu folosesc deci nu ar terbui sa foloseasca nimeni. E ok daca tie nu-ti place. Nici eu nu stiu daca-mi place sau nu. Dar de ce nu este?!?!

Also, nu conteaza ca e vorba de noul weather app, de pamantul 3d sau de notes update sau orice. E vorba ca le elimina de pe un device care cu siguranta le duce fara probleme (heck, cred ca aproape toate updates ar merge fara probleme si fara chip-urile dedicate cu care se tot lauda ei, dar asta e alta discutie).
La naiba, nici nu mai tin minte cum arata, in caz ca au aratat aplicatia si nici nu ma intereseaza. E vorba de principiu.

Pana si aia cu scos text din poza e eliminata din iPhone X. Desi pe Android se poarte de atata timp. Heck, se poate chiar si pe iPhone cu google lens. Dar ei au decis sa nu o bage pe iPhone X pentru ca e prea vechi (4 ani) si pentru ca nu ar duce ?!?!
Iar asta nu este in regula.

Si da, sunt absolut dezgustat de aproape tot ce face Apple in ultimii ani (d-aia nici nu am mai facut updates la hardware decat de super nevoie, in ultimii ~6-7 ani), dar efectiv nu exista alternative mai bune care sa faca ce am eu nevoie, cel putin la fel de bine.

Inca nu exista telefon cu Android care sa filmeze fara sa sara frame-uri. Iar eu filmez...mult. Deh, asa e cu copil - faci minim 2-3-5-20 de filmulete pe zi. Unele de 20s, altele de 3-5 minute. Dar le faci.
Inca nu exista telefon cu Android care sa se miste la fel de rapid si dupa 2 ani. De Samsung nu zic, ca nu am vazut ceva care sa se miste la fel ca in prima zi, dupa 6 luni.

Ma bucur ca-ti place. Sa-l folosesti cu placere.

Eu cred ca voi ramane pe 14, pentru ca ma astept ca deja din 15 si 16 sa-mi incetinteasca X-u si sa-l faca inutilizabil, doar ca sa ma forteze sa-l upgradez.
La ceas la fel...
Quote Originally Posted by OveMan View Post
Salut. Unde mai exact sunt optiunile de DPI? Multumesc.
Cred ca se refera la text size. DPI scaling nu exista in iOS. Daca ar fi, cred ca ar fi la display settings sau la accessibility, dar nu exista asa ceva.