Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Da, am observat ca la tine e alb sau negru si nu-ti place sa vorbesti despre lucrurile negative de la produsele care-ti plac. Zonele alea gri sau alte nuante. Mie-mi place sa pun lucrurilor pe nume, mai ales cand e vorba despre produsele mele, platite din banii mei, indiferent ca e vorba despre iPhone sau PS5.
N-as putea sa spun ca sunt chiar alb-negru lucrurile la mine, dar la tine cu siguranta problema e ca vezi doar partile negative (sau cel putin in ultima vreme asa mi se pare). Putea sa scoata Apple iOS 15 cu 20.000 de features, pe tine nu te-am vazut discutand decat despre cele 2-3 negative. And it's fine, that's your style. Mie imi place sa ma si bucur de chestii...

Si da, de aceea am si ajuns sa schimb mai des telefonul, pentru ca vreau sa am TOATE functiile noi, nu sa stau la mana developerilor, care decid ei ca al meu e prea vechi pt. functia X sau Y. Plus ca am observat un mare avantaj. Eu daca vand telefonul peste un an, si e in stare foarte buna, iau suficienti bani incat sa nu doara upgrade-ul atat de tare. Pe cand daca acum aveam un iPhone X de vanzare, chiar si in pristine condition, as fi luat fix pix pe el. Probabil mai apropiat de oferta ta de mai devreme, cu 1000 lei. Maxim.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Au adaugat sa se deschida default acel side menu, care nici nu se inchide prea usor - cel mai probabil majoritatea oamenilor vor ramane cu el mereu deschis. Butoanele si tab-urile, pentru ca li se schimba culoarea in functie de site-ul pe care esti, sunt greu de vazut si folosit si nu stii unde se termina site-ul sus si unde e UI-ul de la browser - vezi x-u de inchis o pagina, cat de mic l-au facut si daca nu te uiti atent, ai zice ca nici nu e acolo.
Inainte nu faceau chestii din astea sa complice inutil viata userilor.
Man, nu stiu despre ce vorbesti, si chiar cred ca deja te agati de orice nimic. Serios, acel tab de side menu se inchide cu UN SINGUR CLICK (e iconul din stanga sus) - daca asta ti se pare ca "nici nu se inchide usor" atunci nu am ce sa zic. Repet, e doar un click. Also, nu apare by default daca l-ai inchis deja. Dar din nou, tu vezi partea negativa, eu vad ca o functie super misto, care acum imi permite sa fac grupuri de tab-uri (tocmai am realizat ca aveam 256 de tab-uri deschise). Si pot sa le organizez frumos pe categorii.