MMG: daca stau acum si fac o lista la cate a "furat" (desi mai bine zis copiat sau inspirat) Google & Co de la Apple, dureaza ceva... Sa nu mai vorbim ca inainte de Apple toate telefoanele erau intr-un mare fel, dupa care brusc au "furat" toti si au inceput sa foloseasc "degetul". Eu am un Huawei acum care a furat cu nesimtire aplicatii de la Google (pe care le-a redenumit doar, dar in rest aplicatiile sunt identice - de exp. Google Lense = Huawei Ai Lense), dar pe de alta parte, a furat si interfata, care acum arata ca la iPhone. Ba chiar au tema oficiala de iOS. O pui pe aia, si zici ca ai iPhone...

naz: avand in vedere ca eu cand am comandat din Germania, la 30 de minute dupa start, am vazut cum a crescut timpul de la 4-7 zile la 5-6 saptamani... sunt ferm convins ca va fi la fel ca anul trecut. Ba poate chiar mai rau.

JohnnyUSA: Tu intrebi daca la 6000+ vor disparea de la precomanda la noi? Heh, eu am facut anul trecut in primele minute si am fost norocos. Restul au asteptat 2-3 luni (valabil pentru iStyle, eMag, Vodafone, Orange, etc.). Si ai sa razi, dar bataia mare a fost pe cele mai scumpe (probabil si pentru ca la noi acelea au fost aduse in numar mult mai limitat). Din pacate, au intervenit samsarii si tare mi-e ca anul asta vor fi "pe faza" (pandemia asta a nascut monstri). Eu am avut cativa clienti care au vrut neaparat iPhone 12 Pro si Pro Max cu 512GB, si care au platit undeva pe la 2-3000 RON IN PLUS (per bucata), doar pentru ca singurii care mai aveau in stoc erau samsari/scalperi...

P.S. Fun fact: mie mi-a venit deja husa din piele pentru 13 Pro Max. E bine ca am husă... vreți review?