Da, m-am tot abtinut sa nu postez ca zic na.. poate sunt eu nervos, cine stie, atrag energii negative.

Ca sa nu par nebun, mi-am notat pe un post-it ultimii 20 de adversari intalniti in Online Seasons cu Matchmaking pe Limited (adica match club quality), in conditiile in care eu joc cu echipa de 2 stele (sau incerc sa joc, mai bine zis):
PSG - PSG - PSG - PSG - PSG - MANU - PSG - PSG - PSG - PSG - MANU - MANU - BAYERN M - PSG - PSG - PSG - PSG - PSG - PSG - PSG.

In conditiile in care mereu sunt online 2500+ players, imi vine greu sa cred ca nimeni nu joaca cu alte echipa in afara de peseje cu Y+B la Messi ca sa se simta fotbalisti... mi-e scarba.

Gameplay & tech wise, nimic de zis, mie imi place foarte mult, este peste orice Fifa jucat de mine pana acum. Animatiile sunt mai realiste, interactiunea cu mingea este mai ok, mingea in sine pare mai grea si mai lipita de gazon, nu mai simt ca joc cu minge de 35'.
Daca imi spunea cineva in anii 200* ca in 2021 voi juca fotbal cu o grafica fotorealista cum este Fifa 22 in 60FPS, cu echipe din Romania si cu fiecare detaliu acolo (ghete, mingii, etc), as fi ramas masca.

Pacat ca acest joc este incarnat intr-o comunitate toxica si preponderent retarda, ceea ce pentru mine il reduce exclusiv la versiunea offline, unde ma distrez jucand fotbal, singur.