Quote Originally Posted by smits View Post
Am ambele doze si sunt vai si amar.

Deci stiu in ce consta efectele adverse...

Eram perfect sanatos inainte.



Te mai intreb inca o data: ti-ai facut teste anticorpi si analize de sange inainte de vaccinare?
Ai fost macar la medicul de familie sa te consulte ?


Vaccinul in primul rand nu e obligatoriu in niciun stat din lume in afara de Uzbekistan .
Vaccinul e gratuit, dar trebuie sa te interesezi dinainte cum stai cu organismul tau.
Ca te costrange guvernul cu restrictiile sa-l faci cat timp e media de infectare peste 6 la mie, e altceva, dar tu poti sa traiesti si fara sa te duci la supermarket, mall, cinema, concerte, festivaluri acum cand exista facilitati online ca Glovo, Netflix, You Tube, jocuri video, gimnastica si munca de acasa.

Nu imupun nimanui sa se vaccineze, dar sa se protejeze cat timp dureaza pandemia.

Oarecum mi se pare si mie o tampenie ca au organizat concerte, congrese, pelerinaje religioase si au redeschis scolile cand Romania avea doar 5 milioane de vaccinati din totalul de 18 milioane. Orice om responsabil, si vaccinat, sta acasa sau poarta masca cand ai nivel de infectare foarte mare.
Tocmai reclamele alea idioate cu "vaccinul aduce fericire" i-au facut pe multi romani sa ezite sa se vaccineze, ca prea au mers pe ideea de recompensare cu mici , bere gratis sau voucher de 100 lei daca te vaccinezi.

Nu trebuia sub nicio forma sa se acorde recompensari pentru vaccinare, romanul de rand imediat a inteles ca vaccinul e fortat si ar contine ceva nociv pentru depopulare, si ca guvernatii te iau cu zaharelul sa te vaccinezi. Iar guvernul Citu si Iohannis sunt 100% responsabili pentru mizeria in care ne aflam.