Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
Vezi în link-ul de mai sus în secțiunea recenzii ca zice un tip exact cum să faci ca să nu distrugi acumulatorii în timp
Ce spune el:
Sfaturi pentru mentinerea/prelungirea duratei de viata a acumulatorului:
- NU bagati controller-ul la incarcat imediat ce vedeti acea iconita, cu low battery, clipocind in meniul din PS5! Din acel moment controller-ul mai functioneaza 4 ore (minim) fara probleme!
- puneti controller-ul la incarcat DOAR dupa ce se opreste el, automat, in timp ce-l folositi
- nu lasati controller-ul/ele pe statie in timp ce este conectata la priza, chiar daca s-au incarcat la 100%. Le puteti lasa pe ea DACA acea statie NU este conectata la priza.
- nu lasati statia conectata la priza daca folositi rar consola (de ex. Doar in week-end). Conectati-o doar cand incarcati respectivele controllere!

Nerespectand sfaturile de mai sus veti scadea durata de functionare si timpul de folosire al controller-ului, pe termen lung! Ce am scris mai sus scrie si in manualul produsului, dar multi nu-l citesc si se mira dupa aia ca le moare acumulatorul dupa doar 1 an de folosire.
Chiar scrie chestiile astea in manual?
M-am uitat in ceva manuale pe net dar nu vad sa scrie asa ceva.
Mi se pare ca unii fac un ritual fara rost din chestia asta cu incarcatul, de parca sunt leacuri babesti.