Sincer, si eu ma asteptam ca la nivel grafic sa fie cel putin la nivelul Demon's Souls Remastered si din ceea ce am vazut nu este, sau cel putin nu pare sa fie (probabil monitorul pe care m-am uitat si compresia youtube sa-si spuna cuvantul).

Ceea ce il face special pentru mine este acel feeling pe care il ai cand treci de un boss, jocurile FromSoftware reprezinta pentru mine cele mai rewarding experiente de gaming dupa raidurile din Destiny.

Din ce vad, cred ca singura mea sansa sa supravietuiesc in Elden Ring va fi tot un range build, nu ma bat cu ei doar cu sabia nici mort...
Ma bucur enorm ca nu are un system de combat bazat 90% pe Parry si Deflect ca la Sekiro, personal ma descurc mult mai bine cu Dodge & hit, block & hit, rinse & repeat..
Sper sa existe posibilitatea unui caracter Royalty style ca la Demon's Souls, bazat pe magie dar cat de cat decent si la close combat.

Pacat ca n-au aratat mai multi bosi, dar overal sunt hyped as F, sper sa nu ratez editia de colectie cand va fi listata si la noi.