Single post: Forza Horizon 5

  1. #76 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    In realitate conduc destul de des prin multe locatii diferite intre ele, destul de mult offroad prin desert, munte, am condus de cateva ori si pe circuit, am putin peste 2000km condusi cu un Ford Classic Club Coupe 1951, etc. Imi place mult in realitate sa conduc diferite masini in locatii diverse insa in jocuri nu am fost atras, dupa maximum 5 minute ma plictiseam.


    Am incercat aseara vreo 1h FH5 si mi-a placut, am incercat sa fiu cat mai aproape de experienta reala, mi-am dezactivat absolut orice assist, mi-am setat tensiuna analog-ului la maximum pe Elite2 si am pus stick-ul inalt pentru a avea o distanta de arc cat mai mare la control. Experienta a fost una foarte placuta, in special datorita OLED-ului de 65'' si a sistemului audio 5.1 insa dpdv al controlului nu prea a fost atat de placuta.

    Ma gandeam aseara sa imi cumpar un volan, vreau neaparat ceva cu schimbator de viteze. Am gasit un Logitech G923 insa dupa mai mult research am vazut ca sunt de fapt doua versiuni diferite si trebuie aleasa una in functie de platforma. Probabil nu ma voi juca prea mult pe el si de aceea imi doresc sa fie compatibil si cu PS5, poate imi va placea GT7.

    Ma intereseaza doua chestiuni:

    Exista vreun volan calitativ care sa fie compatibil cu ambele console, XSX si PS5?

    Voi jucati FH5 cu gamepad sau volan? In cazul celor cu volan cum vi se pare experienta? citisem de cateva bug-uri pe net la acest joc insa numai la versiuena de PC, se deconectau accesoriile.
    Attached Images Attached Images 256194415_267139625356135_7984830025692260929_n.png