Despre ce vorbesti tu Xander, pot fi intregrat si manualele de utlizare pentru diferite produse care inca in 2021 nu sunt in limba romana. Exista dezinteres si din partea statului, o entitate care sa se ocupe fix cu asta. Etichetele jocurilor, manuale de utlizare in limba romana.Dat fiind ca noi ca tara avem putere de cumparare slaba de aici si interesul scazut al Microsoft si celorlalti ca sa faca ceva in directia asta.
Oricum fata de anii 2000 cand probabil cateva mii de romani cumparau discuri originale pentru PC si console, majoritatea voiau piraterie, acum suntem mult mai bine. Imi aduc aminte ca aveam PS2 si mergeam la Best Distribution si baleam la jocuri ca deh pretul. Un joc era peste 1.200.000 lei vechi si aveam salariu de aproape 4. Eu asa vad lucrurile. Sa nu mai spun ca un fost coleg mi-a dat mesaje " Tinere a aparut Forza 5, ce faci? Si-mi arata cum face download de pe torente cu 100 mb/s" Ulterior imi raspunde - " Eu nu dau banii pe jocuri, prefer un rig si download".
Cu o astfel de atitudine nici nu apreciezi jocurile la valoarea lor si nici nu vom avea privilegii noi ca Romani insa am avea nevoie si de niste salarii mai mari.