Eu de cand am vazut primul trailer mi s-a parut ceva in neregula, dar am zis sa nu fiu hater.

Trilogia asta s-a scos fix din dorinta de a vinde aceleasi jocuri vechi si pe PS5/XSX, ceea ce face toata industria la ora actuala. Halal nextgen.
Partea si mai nasoala e ca Rockstar Games, la ce colos este, pur si simplu a vrut instant gratification. L-a dat unui studio care a facut niste portari mediocre pe smartphone, mai apoi portate in ce vedem acum. Investitie minima, profit maxim.

Am inteles ca este un remaster, si pretextul ca vor sa pastreze look-ul original, dar nu poti sa vii in 2021 si sa lansezi un joc cu acelasi AI si animatii de atunci.
Am ramas mut cand am vazut aceleasi bug-uri si mecanici overall, desi s-a trecut pe UE4. Portul asta pare facut automat de un AI/machine learning cu tot cu AI texture upscalling. S-a luat acelasi cod si s-a bagat in UE4. Un fel de google translate.

Cum s-a zis mai sus, merita luat la 7.99$ peste un an/doi.
Sau puteti juca release-urile originale de PC, cu OST-ul intreg, 4K60, widescreen patch, pe sisteme foarte slabe.